[ Copy this | Start New | Full Size ]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Własna energia elektryczna
30-04-2013, 01:55 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2013 12:07 PM przez Wiejski Wieśniak.)
Własna energia elektryczna
Zamierzam opisać zalety i wady różnych źródeł prądu elektrycznego.
1 Agregat prądotwórczy:
Są trzy typy na ropę, benzynę i gaz. Scharakteryzuje najpierw ten na ropę, ponieważ ma najwięcej zalet
-agregaty na ropę, którą napędzamy większość pojazdów samochodowych i rolniczych są bardzo drogieSad
-wszystkie agregaty na benzynę w przedziale do 2000zł często się psują albo są wręcz jednorazowe
-benzynę przechowuje się trudniej niż ropę i nie można jej zastąpić np. olejem roślinnym
Ja sam Będę używał w przyszłości do wytwarzania prądu silnika typu "capek" odziedziczony jeszcze z czasów późnego Bieruta, jest on nie zawodny, mało paliwożerny, poza tym nada się do wszystkiego (można nim napędzać m.i.n cyrkulatki, sieczkarnie, maszyny żniwiarskie własnej roboty, często można jeszcze spotkać skonstruowane na ich bazie ciągniki rolnicze, a myślę że przerobienie go na gaz z własnej biogazowni która nadal jest w planach na przyszłość da mi niezależność energetyczną.
-agregat na benzynę można oczywiście też używać, ale ja osobiście odradzam ponieważ:
a) benzyna jest droższa od ropy
b)jest wybuchowa a nie jak w przypadku ropy palna
c) jest ją trudniej zastąpić
-agregat gazowy jest to dobra alternatywa szczególnie na wsiach, gdzie możemy sami produkować w dość prosty sposób gaz, ale przy zakupie trzeba uważnie wybierać i trafić na dobry i niezawodny produkt,, a do tego takie agregaty nie należą do najtańszych cena od 1800zł w górę. Do tego jest ryzyko składowania i wybuchu gazu.
2 Elektrownia wodna
Tutaj można zaszaleć, jedynym problemem jest dostęp do płynącej wody. Nie wybudujecie tego raczej na rzece, ponieważ są szerokie i taka inwestycja była by bardzo droga , ale myślę że na jakimś nie wysychającym strumieniu bez problemu. Jedyną przeszkodom jest szybkość płynięcia wody. Budując taką elektrownie ważne jest aby koryto strumienia było dość głębokie bo w innym nie można zrobić zbiornika. Trzeba też pamiętać o sąsiadach i budować wszystko tak żeby nie zalać im pola czy domuBig Grin. A sama elektrownia powinna być wyposażona w prądnicę wolnoobrotową, i najlepiej jest taki obiekt zbudować z betonu, choć trafiają się też z drewna. Bardzo ważną rzeczą przy jej budowie jest zbudowanie zapory tak, aby można było szybko zrzucić wodę ze zbiornika. Moim zdaniem jest to najlepsze źródło energii elektrycznej ponieważ nie hałasuje, po jego budowie mamy koło domu uregulowaną rzeczkę, możemy w zbiorniku z wodą hodować ryby i co też ważne, możemy na zalewie który powstanie oprzeć część naszej linii obrony. Budowa takiego obiektu dobrze i z planami to na małym strumyczku jakieś 8000zł, a potem tylko korzystamyBig Grin

"Pokój to ten chwilowy moment pełen chwały w historii, gdy wszyscy stoją wokół i przeładowują broń"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2013, 06:17 PM
RE: Własna energia elektryczna
Ciekawy temat. Czekam na dalszy ciągSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-05-2013, 06:27 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-05-2013 06:30 PM przez scorpimen.)
RE: Własna energia elektryczna
Prościej i taniej (??) wyjdzie VWAT czyli turbina wiatrowa pionowa. Sam się z taką zabieram ale nie starcza czasu. W Polsce wiatr wieje praktycznie cały czas.
Zalety:
- cicha w przeciwieństwie do klasycznej poziomej
- prosta konstrukcja
- nie potrzebuje mocnego wiatru
- bezpieczniejsza (trudniej oberwać skrzydłem/płatem wirnika)
- tańsza konstrukcja

Sama konstrukcja jest prosta, można zrobić wirnik z przeciętej na pół beczki. Najdroższa jest prądnica wolnoobrotowa, ale to taki sam koszt jak przy wszystkich turbinach.

a to ciekawe rozwiązanie przenośne
http://www.youtube.com/watch?list=PL282F...page#t=18s

Do tego zrobić swoją prądnice tzw. amerykankę i można oświetlać podwórko za free. Tylko niestety trzeba je mieć, ja w bloku to se mogę co najwyżej rękoma pokręcić.

Usługi brukarskie w okolicach Starogardu Gdańskiego. Układanie kostki brukowej , usługi ziemne, bramy automatyczne.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Media Embeding by Simple Audio Video Embeder